UWAGA

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łubiance ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy – KIEROWNIK DZIENNEGO DOMU SENIOR + w Bierzgłowie

Liczba etatów:

Pełen etat

Forma zatrudnienia:

umowa o pracę

Miejsce pracy:

Dzienny Dom Senior +, ul. Ks. Ziętarskiego 22, 87-152 Bierzgłowo

Planowany okres zatrudnienia

październik 2024

Wymagania niezbędne:

  1. Wykształcenie wyższe oraz 5-letni staż pracy.
  2. Posiadanie co najmniej 3-letniego stażu w pomocy społecznej oraz specjalizacja z zakresu organizacji pomocy społecznej zgodnie z art. 122 ust. 1 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej,
  3. Stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na ww. stanowisku.
  4. Brak skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwa ściągane
    z oskarżenia publicznego lub umyśle przestępstwo skarbowe.
  5. Pełna zdolność do czynności prawnych i korzystania z praw publicznych.
  6. Obywatelstwo polskie.

WYMAGANIA DODATKOWE:

  1. Preferowane doświadczenie zawodowe w pracy w jednostkach pomocy społecznej lub w strukturach samorządowych na stanowisku kierowniczym;
  2. Znajomość specyfiki pracy w ośrodkach wsparcia;
  3. Cechy niezbędne do pracy z ludźmi starszymi i niepełnosprawnymi – właściwe podejście do podopiecznych;
  4. Umiejętność organizacji pracy własnej i podległych pracowników;
  5. Umiejętność pracy z zespole, odpowiedzialność, łatwość nawiązywania kontaktów
    z ludźmi, dyspozycyjność.
  6. Umiejętność prowadzenia negocjacji z klientem, w szczególności
    z klientem trudnym,
  7. umiejętność nawiązywania współpracy z innymi jednostkami
    i instytucjami.

ZADANIA WYKONYWANE NA STANOWISKU:

  1. Kierownik DDS+ wykonuje również pracę opiekuna podopiecznych DDS+,
  2. Kierowanie działalnością DDS+ oraz reprezentowanie go na zewnątrz,
  3. Uzgadnianie z kierownikiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łubiance podejmowanych decyzji dotyczących funkcjonowania i działalności DDS+,
  4. Organizacja pracy na poszczególnych stanowiskach, zapewniająca sprawne wykonywanie powierzonych zadań,
  5. Pozyskiwanie środków pozabudżetowych, w tym unijnych. Pisanie wniosków
    o dotacje,
  6. Działania promocyjne,
  7. Realizacja zajęć z uczestnikami Dziennego Domu Senior +,
  8. Przestrzeganie dyscypliny budżetowej przy ścisłej współpracy z kierownikiem
    i głównym księgowym GOPS,
  9. Nadzór merytoryczny nad pracą pracowników i prowadzenie dokumentacji,
  10. Sporządzanie wszystkich wymaganych informacji i sprawozdań dotyczących funkcjonowania DDS+,
  11. Przestrzeganie przepisów prawa,
  12. Dbanie o bezpieczeństwo i zdrowie podopiecznych DDS+,
  13. Wykonywanie innych poleceń przełożonych wynikających z potrzeb GOPS, jeżeli nie są sprzeczne z przepisami prawa lub umową o pracę,
  14. Bieżąca aktualizacja wiedzy oraz regulacji prawnych dotyczących czynności
    na wykonywanym stanowisku pracy.

WSKAŹNIK ZATRUDNIENIA NIEPEŁNOSPRAWNYCH:

W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia o naborze wskaźnik  zatrudnienia osób niepełnosprawnych w jednostce w rozumieniu przepisów ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych jest niższy niż 6%.

WYMAGANE DOKUMENTY:

  1. CV zawierające szczegółowy opis: dotychczasowej drogi zawodowej, posiadanego wykształcenia, kwalifikacji, stażu pracy i osiągnięć zawodowych, opatrzony klauzulą: ,,Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu prowadzenia rekrutacji na stanowisko Kierownika Dziennego Domu Senior+ w Bierzgłowie’’,
  2. list motywacyjny z uzasadnieniem przystąpienia do naboru,
  3. oświadczenie osoby ubiegającej się o zatrudnienie,
  4. kserokopie dyplomów dokumentujących wykształcenie,
  5. kserokopie dokumentów potwierdzających staż pracy oraz doświadczenie zawodowe (świadectwa pracy, zaświadczenia o zatrudnieniu lub inne dokumenty potwierdzające staż pracy oraz doświadczenie zawodowe),
  6. kserokopie innych zaświadczeń, certyfikatów dokumentujących ukończone kursy specjalistyczne, szkolenia, posiadane umiejętności, uprawnienia, itd.
  7. podpisane oświadczenia, wg wzorów, o posiadaniu przez kandydata:
  • pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystaniu z pełni praw publicznych,
  • braku skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane
    z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,
  • nieposzlakowanej opinii,
  • stanie zdrowia pozwalającym na wykonywanie pracy na ww. stanowisku,
  • zapoznaniu się z informacją w związku z przetwarzaniem danych osobowych osoby, której dane dotyczą (klauzula informacyjna).

Wszystkie dokumenty sporządzone przez kandydata powinny być opatrzone jego własnoręcznym podpisem. Ponadto zgodnie z ustawą z dnia 7 października 1999 r. o języku polskim (tj. Dz. U. z 2021 r. poz. 672) wszystkie wymagane dokumenty muszą być złożone
w języku polskim.

TERMIN, SPOSÓB I MIEJSCE SKŁADANIA DOKUMENTÓW APLIKACYJNYCH:

Wymagane dokumenty należy składać osobiście lub korespondencyjnie, w zamkniętej kopercie, w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Łubiance, ul. Bydgoska 10, 87-152 Łubianka, z dopiskiem: „rekrutacja na stanowisko-Kierownik Dziennego Domu Senior +
w Bierzgłowie” do dnia 21.10.2024r. do godz. 15:00 (decyduje data wpływu do Ośrodka).

Oferty złożone po ww. terminie nie będą rozpatrywane. Osoby spełniające wymagania formalne określone w ogłoszeniu, zostaną powiadomione telefonicznie o terminie i miejscu kolejnego etapu rekrutacji.

Ośrodek Pomocy Społecznej nie odsyła dokumentów kandydatów. Można będzie je odebrać osobiście w siedzibie Ośrodka przez okres 3 miesięcy od daty ogłoszenia wyników naboru. Po tym terminie dokumenty zostaną komisyjnie zniszczone.